Spottocamp
|
Toggle dark mode
Spottocamp
Toggle sidebar
Camping Naturiste Domaine de la Gagere  
Camping Naturiste Domaine de la Gagere  
Camping Naturiste Domaine de la Gagere  
Camping Naturiste Domaine de la Gagere  

Camping Naturiste Domaine de la Gagere   in France

Luzy, France

This campsite has not yet been validated by its owner. Click here if you are the owner.
4.5 / 5 (15 votes)

Camping Naturiste Domaine de la Gagere  

Unnamed Road
58170 Luzy
France
Visit website
Add to favorites

Camping Naturiste Domaine de la Gagere   is a campsite with 100 pitches in Luzy, France, located in the Burgundy region. On site you will find wifi, a camp shop, a restaurant and fresh bread in the morning.

You can camp here with a tent, a caravan or a camper. Besides camping you can also rent a cabin or a chalet.

For swimming there is an outdoor pool. There are several recreational activities on the campsite, such as a playground, kids entertainment, table tennis, jeu de boules, bike rental and sailing and surfing.

Dogs are welcome at Camping Naturiste Domaine de la Gagere  . Camping Naturiste Domaine de la Gagere   is wheelchair accessible and offers adapted sanitary facilities. To wash your clothes there are washing machines and dryers available. Pitches with electricity are available. Camping Naturiste Domaine de la Gagere   is open from 1 April until 30 September.

Photos

Characteristics

Accommodations

Tents
Cabins
Caravans
Campers
Chalets
Apartments

Facilities

Electricity
Water connection
Sewer connection
Wifi
Cooking facilities
Camp shop
Fresh bread
Snack bar
Restaurant
Wheelchair access
Charcoal BBQ allowed

Suitability

Dogs allowed
Winter camping
Pitches with shade
Seasonal pitches
Nudists
Youth group pitches

Recreation

Playground
Kids entertainment
Swimming in natural water
Outdoor pool
Indoor pool
Thermal baths
Sauna
Jeu de boules
Tennis
Table tennis
Golf
Mini golf
Sailing/surfing
Bike rental
Fishing
Ski lift

Sanitary

Camper service station
Baby changing room
Washing cabins
Rentable bathroom
Accessible sanitary
Washing machines
Dryers
Ja
Jamie Dutch

Uitstekende kampeerplek (ook geschikt voor soloreizigers), prachtige locaties, adembenemende panorama's en avondgloed. Er zijn volop mogelijkheden om te wandelen. De eigenaars en het personeel zijn erg vriendelijk.

2 years ago

St
Stephanos Dutch

Ik heb hier een paar dagen doorgebracht, begin juli. Wat een fantastische camping! Het terrein is enorm uitgestrekt, er is een aangenaam zwembad en restaurant en het eten is er heerlijk. De sanitaire voorzieningen zijn uitstekend. De Nederlandse eigenaren zijn bijzonder vriendelijk, staan je altijd vriendelijk te woord en zijn bereid om overal mee te helpen. Er zijn ruime staanplaatsen en het is er zo rustig... zalig!

3 years ago

Ub
Ubbo Dutch

Vriendelijke personen, vredige kampeerplek, extreem verouderd verblijf en meubilair.

3 years ago

Ad
Adelbert Dutch

We hebben tweemaal het genoegen gehad om Domaine de la Gagere te bezoeken. Bij aankomst werden we warm onthaald door de eigenaresse en de uiterst vriendelijke receptioniste. Ze gaven ons een korte toelichting over enkele huishoudelijke aangelegenheden, zoals het bestellen van brood en de openingstijden van de bar/het restaurant, enzovoort. Daarna kregen we de sleutel van het huisje en wensten ze ons een prettige tijd toe.De camping bevindt zich middenin de natuur, waar je kunt genieten van prachtige zonsondergangen en een heerlijke rust. Er is voldoende ruimte rond de huisjes en de kampeerplaatsen zijn ruim opgezet. De zwembaden zijn erg fijn. Je hebt altijd de keuze om in de zon of in de schaduw te ontspannen. Al met al is het een geweldige plek om vakantie te vieren, of je nu kort of lang blijft.

3 years ago

Ma
Mag French

Gentillesse et accueil super des propriétaires Nous reviendrons forcément dès que nous le pourrons car c'est un vrai paradis

4 years ago

1 / 3

Location