€15.610450297366
per night
Estimated price based on 1 car and 2 persons with a tent, camper or caravan.

Campsite opened from 01 January till 31 December
This campsite can only be booked by telephone. +420604100679
This campsite is not yet validated by Spottocamp. Are you the owner? Contact us with the button below

I am the owner
Tents
Caravans
Campers
Electricity
Wifi
BBQ allowed
Dogs
Fishing
1 / 5 (1 vote )

Autocamp Na Kopci

388
59266, Vír
Czech Republic

Autocamp Na Kopci is a campsite in Vír, Czech Republic, located in the Vysočina Region region. Autocamp Na Kopci has wifi and a restaurant. Dogs are allowed on this campsite.

On Autocamp Na Kopci it's possible to camp with a tent, a caravan or a camper. Besides camping it's possible to rent a mobile bungalow or an apartment as well. You can find several recreational activities on the campsite. There's a playground and game of bowls.

To wash your clothing there are washing machines and laundry driers available

Characteristics campsite

Accomodation
Tents
Caravans
Campers
Static caravans
Apartments

Facilities
Electricity
TV connection
Wifi
Camping shop
Bread at spot
Snackbar
Restaurant
Wheelchair access
BBQ allowed

Qualifications
Dogs

Recreation
Theater/cinema
Playground
Kids animation
Tennis court
Minigolf area
Fishing

Sanitary
Baby change facilities
Washing machines
Laundry driers


Click here if the information about this campsite is not correct or incomplete

Photos

No photos available

Reviews

Katka K.
Czech
Kemp pěkný, čistý, obsluha v pořádku. Sprchy byly až na samém konci kempu, záchody sice o něco blíže, ale s malými dětmi ta vzdálenost byla pořád dost velká. Všechny plusy, ale zastínilo chování majitele. Byli jsme s kamarády, velká parta, 5 rodin, malé děti. Druhý večer jsme byli přátelsky upozorněni majitelem, že kouř z ohně jde moc do kempu, do části kde jsou karavany... ať tedy topíme víc a nekouří to tolik...Přišlo nám to divné...jsme v kempu a někomu vadí oheň? Další den jsme přijeli z výletu a šli se vykoupat do bazénu. Jedno dítko bolelo bříško. Protože situace byla akutní neběželo na záchod, ale k blízkému lesíku, kde vykonalo velkou potřebu. Viděla to žena/přítelkyně majitele kempu, která došla pro majitele. Nenechal si vůbec nic vysvětlit. Neměli jsme v úmyslu to tam nechat, chtěli jsme to uklidit....Museli jsme opustit kemp, byli jsme vyhozeni. 5 rodin s malými dětmi po 17 hod. Nezajímalo ho nic, žadná možná domluva...nezajímalo ho, jak to máme daleko domů. Později jsme se shodli na tom, že tento kemp je spíše pro tiché holandské obyvatelé, kteří si celý den čtou na zápraží knížku a večer si dají sklenku s majitelem kempu. Není vhodný pro rodiny s dětmi, pro to naše typické stanováni, ke kterému patří oheň, radost a křik dětí.
9 months ago