Les Ecureuils är en camping med 30 platser i Ares, Frankrike, belägen i regionen Aquitaine. På plats hittar du wifi och en restaurang.
Här kan du campa med husvagn eller husbil. Förutom att campa kan du även hyra en chalet eller en lägenhet.
För bad finns en utomhuspool och en inomhuspool. Det finns flera fritidsaktiviteter på campingen, till exempel en lekplats, en tennisbana, bordtennis, minigolf, cykeluthyrning och segling och surfing.
Hundar är välkomna på Les Ecureuils. Les Ecureuils är rullstolsanpassad och erbjuder anpassade sanitetsutrymmen. För att tvätta dina kläder finns tvättmaskiner och torktumlare tillgängliga. Platser med el finns tillgängliga. Les Ecureuils är öppen från 1 januari till 30 december.
Foton
Egenskaper
Boenden
Faciliteter
Lämplighet
Rekreation
Sanitet
Recensioner
Skriv en recensionCamping très agréable,superbe calme, sympathique et accueillant. Je recommande!
för 4 år sedan
Encore des vacances au top Merci pour votre accueil On revient très bientôt ?
för 4 år sedan
Les Écureuils est un petit camping charmant, convivial et hyper bien placé. Confort et calme sont au rendez vous. Une adresse que nous conserveront pour un prochain séjour !
för 4 år sedan
Très bon séjour , personnels sympa, mobil home spacieux,propre et calme . Bref super!
för 4 år sedan
Camping calme et agréable. Personnel très sympathique et disponible. Nous avons passé un très bon séjour
för 4 år sedan