Spottocamp
|
Toggle dark mode
Spottocamp
Toggle sidebar
Camping le Cernie

Camping le Cernie i Italien

Lotzorai, Italien

Denne campingplads er endnu ikke blevet valideret af sin ejer. Klik her, hvis du er ejeren.
3 / 5 (2 stemmer)

Camping le Cernie

Loc. Case Sparse 17
08040 Lotzorai
Italien
Besøg hjemmeside
Tilføj til favoritter

Camping le Cernie er en campingplads med 75 pladser i Lotzorai, Italien, beliggende i regionen Sardinia. På pladsen finder du wifi, en campingbutik, en restaurant og friskbagt brød om morgenen.

Du kan campere her med et telt, en campingvogn eller en autocamper. Ud over camping kan du også leje en chalet.

Til badning er der en udendørs pool, en indendørs pool og naturligt badevand. Der er flere fritidsaktiviteter på campingpladsen, såsom en legeplads, bordtennis og cykeludlejning.

Hunde er velkomne på Camping le Cernie. Camping le Cernie er tilgængelig for kørestolsbrugere og tilbyder handicapvenlige sanitære faciliteter. Til tøjvask er der vaskemaskiner og tørretumblere til rådighed. Der findes pladser med strøm, en vandtilslutning og en kloaktilslutning. Camping le Cernie har åbent hele året.

Fotos

Egenskaber

Indkvartering

Telte
Campingvogne
Autocampere
Chalets
Lejligheder

Faciliteter

Strøm
Vandtilslutning
Kloaktilslutning
Wifi
Campingbutik
Friskbagt brød
Snackbar
Restaurant
Kørestolsadgang
Kulgrill tilladt

Egnethed

Hunde tilladt
Vintercamping
Pladser med skygge
Pladser til ungdomsgrupper
Bilfrit

Fritidsaktiviteter

Legeplads
Børneunderholdning
Badning i naturligt vand
Udendørs pool
Indendørs pool
Petanque
Tennis
Bordtennis
Golf
Minigolf
Cykeludlejning
Fiskeri
Skilift

Sanitet

Servicestation til autocampere
Puslerum
Vaskekabiner
Badeværelse til leje
Handicapvenlige sanitære faciliteter
Vaskemaskiner
Tørretumblere
We
Werner Hollandsk

Camping Le Cernie wordt op diverse websites aangeboden waarbij het er op de foto’s prima uitziet. Wij hadden een stacaravan geboekt voor een aantal dagen. Bij aankomst schrokken we van de staat van de camping - Oud en vervallen! De camping heeft de afgelopen jaren naar ons idee geen onderhoud/aandacht gehad waardoor echt alles in het verval is geraakt. Wij waren blij dat we er maar drie nachten hoefden blijven en hadden gelukt dat we aan de rand v.d. Camping een stacaravan hadden (met zicht op de zee). Deze camping is niet meer van nu en al helemaal geen 100 euro per nacht waard, hetgeen dat wij hebben betaald. Beslist niet voor herhaling vatbaar!

for 4 år siden

Ma
Maaike Hollandsk

In begin juni hebben we twee weken in een stacaravan verbleven. We hadden een toercaravan geboekt, maar kregen een up-grade. Zeer vriendelijke ontvangst en aardige eigenaren. Wij waren in het voorseizoen, waardoor het nog erg rustig was en alles aan het opstarten was. Hierdoor was de camping nog rustig en was er veel ruimte. De camping ligt direct aan zee in de schaduw van dennebomen. Het dorp is via een zandpad te bereiken. Het restaurant op de camping is prijzig, maar heeft een goede kaart.

for 4 år siden

Beliggenhed