Spottocamp
|
Toggle dark mode
Spottocamp
Toggle sidebar
Camping Elzenoord
Camping Elzenoord
Camping Elzenoord
Camping Elzenoord
Camping Elzenoord

Camping Elzenoord i Nederlandene

Vrouwenpolder, Nederlandene

Denne campingplads er endnu ikke blevet valideret af sin ejer. Klik her, hvis du er ejeren.
4.5 / 5 (12 stemmer)

Camping Elzenoord

Koningin Emmaweg 2a
4354 KC Vrouwenpolder
Nederlandene
Besøg hjemmeside
Tilføj til favoritter

Camping Elzenoord er en campingplads med 60 pladser i Vrouwenpolder, Nederlandene, beliggende i regionen Zeeland. På pladsen finder du wifi.

Du kan campere her med et telt, en campingvogn eller en autocamper. Ud over camping kan du også leje en chalet eller en lejlighed.

Til badning er der en udendørs pool, en indendørs pool og naturligt badevand. Der er flere fritidsaktiviteter på campingpladsen, såsom en legeplads, bordtennis, cykeludlejning, sejlads og surfing og en sauna.

Hunde er velkomne på Camping Elzenoord. Camping Elzenoord er tilgængelig for kørestolsbrugere og tilbyder handicapvenlige sanitære faciliteter. Til tøjvask er der vaskemaskiner og tørretumblere til rådighed. Der findes pladser med strøm, en vandtilslutning og en kloaktilslutning. Camping Elzenoord har åbent hele året.

Fotos

Egenskaber

Indkvartering

Telte
Campingvogne
Autocampere
Chalets
Lejligheder

Faciliteter

Strøm
Vandtilslutning
Kloaktilslutning
Wifi
Køkkenfaciliteter
Campingbutik
Friskbagt brød
Snackbar
Restaurant
Kørestolsadgang
Kulgrill tilladt

Egnethed

Hunde tilladt
Vintercamping
Pladser med skygge
Sæsonpladser
Naturister
Pladser til ungdomsgrupper

Fritidsaktiviteter

Legeplads
Badning i naturligt vand
Udendørs pool
Indendørs pool
Termalbad
Sauna
Petanque
Tennis
Bordtennis
Golf
Minigolf
Sejlads/surfing
Cykeludlejning
Fiskeri
Skilift

Sanitet

Puslerum
Vaskekabiner
Badeværelse til leje
Handicapvenlige sanitære faciliteter
Vaskemaskiner
Tørretumblere
GK
Gert Klomp Hollandsk

Als je onverwacht je verblijf moet afbreken door ziekte of overlijden van een naast familielid, willen ze niet het teveel betaalde bedrag terugbetalen. Conclusie: hier nooit een vooruitbetaling doen als voorschot. Gewoon achteraf afrekenen en betalen. Het sanitair van de camping is goed, maar ten opzichte van het aantal gasten te weinig!

for 4 år siden

Ha
Hans Hollandsk

Nette camping en een mooie ligging, maar dat is het. "Hofstede" is een dure naam voor een doodnormale camping met mooie staanplaatsen, voorzien van stroom, eigen kraan en afvoer. Er is schoon, net toiletgebouw. Dat is het. Geen restaurant, geen kampwinkel, geen zwembad. Aan u of u daarvoor een extreem hoge prijs wilt betalen, want dat is het echt. Ieder zijn keus.

for 4 år siden

Ni
Nico Hollandsk

Prima ruime plekken, sanitair ook prima alleen geen toiletpapier is niet meer van deze tijd. In Frankrijk waarde campings bijna de helft goedkoper zijn heb je nog toiletpapier en is het sanitair minstens net zo schoon en hygiënisch. De prijs (het was voorseizoen) is heel erg hoog, gevoel ontstaat dat men het onderste uit de kan wil hebben.

for 5 år siden

Ri
Rick Hollandsk

Goede camping, schoon sanitair gebouw. Veel activiteiten voor jong en oud in de zomervakantie en het strand op nog geen 900 meter van de camping! Zeker een aanrader!

for 6 år siden

Wa
Walter Hollandsk

Prachtige en rustig gelegen camping met erg ruime afgebakende plaatsen, die veel privacy geven. Zeer goed onderhouden en schoon sanitair en douche. De service van Mark en zijn gezin is erg goed en ze zijn altijd beschikbaar. Vrouwenpolder is een leuke en zeker geen drukke plaats maar toch op goede afstand van de andere plaatsen aan zee. Uitstekende kanpeeroptie!

for 6 år siden

1 / 3

Beliggenhed