Spottocamp
|
Toggle dark mode
Spottocamp
Toggle sidebar
Camping De Tutenberg Vasse
Camping De Tutenberg Vasse
Camping De Tutenberg Vasse
Camping De Tutenberg Vasse
Camping De Tutenberg Vasse

Camping De Tutenberg Vasse i Nederlandene

Vasse, Nederlandene

Denne campingplads er endnu ikke blevet valideret af sin ejer. Klik her, hvis du er ejeren.
5 / 5 (10 stemmer)

Camping De Tutenberg Vasse

Tutenbergweg 6
7661 RB Vasse
Nederlandene
Besøg hjemmeside
Tilføj til favoritter

Camping De Tutenberg Vasse er en campingplads med 150 pladser i Vasse, Nederlandene, beliggende i regionen Overijssel. På pladsen finder du wifi, en campingbutik og friskbagt brød om morgenen.

Du kan campere her med et telt, en campingvogn eller en autocamper. Ud over camping kan du også leje en chalet.

Til badning er der en udendørs pool, en indendørs pool og naturligt badevand. Der er flere fritidsaktiviteter på campingpladsen, såsom en legeplads, børneunderholdning, bordtennis og cykeludlejning.

Hunde er velkomne på Camping De Tutenberg Vasse. Camping De Tutenberg Vasse er tilgængelig for kørestolsbrugere og tilbyder handicapvenlige sanitære faciliteter. Til tøjvask er der vaskemaskiner og tørretumblere til rådighed. Der findes pladser med strøm. Camping De Tutenberg Vasse har åbent fra 1 april til 30 september.

Fotos

Egenskaber

Indkvartering

Telte
Campingvogne
Autocampere
Chalets
Lejligheder

Faciliteter

Strøm
Vandtilslutning
Kloaktilslutning
Wifi
Campingbutik
Friskbagt brød
Snackbar
Restaurant
Kørestolsadgang
Kulgrill tilladt

Egnethed

Hunde tilladt
Vintercamping
Pladser med skygge
Sæsonpladser
Naturister
Pladser til ungdomsgrupper

Fritidsaktiviteter

Legeplads
Børneunderholdning
Badning i naturligt vand
Udendørs pool
Indendørs pool
Termalbad
Sauna
Petanque
Tennis
Bordtennis
Golf
Minigolf
Sejlads/surfing
Cykeludlejning
Fiskeri
Skilift

Sanitet

Servicestation til autocampere
Puslerum
Vaskekabiner
Handicapvenlige sanitære faciliteter
Vaskemaskiner
Tørretumblere
MT
Marjolein Timmerman Hollandsk

Heerlijk rustige camping met prima zwembad en superschool sanitair. Vlakbij het dorp Vasse en in een prachtige omgeving.

for 4 år siden

ME
Mattie en Karin Levers Hollandsk

Omdat we dit jaar een puppy hebben gekregen zijn we niet naar Frankrijk geweest, maar drie weken op de Tutenberg onze vakantie door gebracht. Het was heerlijk. Cor en Edith de beheerders doen er alles aan om het je naar de zin te maken. We hadden prachtig weer. Het zwembad was dus daarom ook erg fijn. Cor heeft over het peuterbadje een partytent gezet zodat de kleintjes en hun begeleiders niet in de palle zon zitten. Daarnaast nog een parasol als je even op het bankje wil zitten. We hebben fijne fietstochten gemaakt prachtige omgeving,waaronder ook nog naar Ootmarsum. Daar heb je veel terrasjes waar je lekker even kunt zitten. S,morgens wordt je wakker van de vele verschillende vogels. S,avonds hoor je de uil die ook nog jongen had. Je loopt zo de camping af het natuurgebied in. Vasse ligt op loopafstand waar een supermarkt is en vele restaurantjes. Kortom een top vakantie en zoals Cor zei. Bon vacance op de Mont Tut

for 4 år siden

E&
Erik & Renate Hollandsk

Fantastische, rustige en midden in de natuur gelegen camping aan de rand van Vasse. Op loopafstand van supermarkt en bakker. Goed en net sanitair. Hebben er dit jaar ook weer zes weekenden gestaan.

for 4 år siden

ML
Mattie Levers Hollandsk

De beheerder Cor en Edith hebben dit jaar het stokje overgenomen van Bert en Alie. Dat was best een ding die hadden het al die jaren heel goed gedaan. Maar Cor en Edith hebben dit erg goed gedaan. De camping zag er goed uit. Sanitair en zwembad prima verzorgd. Kortom niks was te veel. Hopelijk blijft de camping open volgend jaar. Want zo,n prachtige plek mag toch niet verloren gaan.

for 4 år siden

GE
George en Karin Hollandsk

Heerlijk rustig van de natuur genieten

for 4 år siden

1 / 2

Beliggenhed