Spottocamp
|
Toggle dark mode
Spottocamp
Toggle sidebar
DCU Camping Aabyskov Strand
DCU Camping Aabyskov Strand
DCU Camping Aabyskov Strand
DCU Camping Aabyskov Strand
DCU Camping Aabyskov Strand

DCU Camping Aabyskov Strand en Dinamarca

Skårup, Dinamarca

Todavía sin votos

DCU Camping Aabyskov Strand

Skårupøre Strandvej 74
5881 Skårup
Dinamarca
Visitar sitio web
Añadir a favoritos

Nyd vandets mange muligheder

DCU-Camping Åbyskov Strand ligger, så der er udsigt til vandet fra de fleste enheder. I har rige muligheder for sjov og leg i vandet og kan dyrke alle former for vandsport som f.eks. sejlbåd, kajak, fiske, snorkle.

Bad i det klare vand fra badebroen og nyd aftenstunden på bålpladsen med havet i baggrunden.

Camping ved Svendborg

Fra levende Svendborg, som kun ligger et kvarters kørsel væk, kan du tage på dagsudflugt med færgerne i det smukke Sydfynske Øhav. Køb lækkerier med hjem til jeres campingplads på Sydfyn på markedet i Svendborg eller gå på opdagelse i de hyggelige butikker.

Camping nær Svendborg er et fremragende udgangspunkt for en ferie med masser af oplevelsesmuligheder ved det rolige hav, og selve Svendborg er en enormt hyggelig søfartsby med en rig historie og smuk, gammel bymidte. Byen er grundlagt helt tilbage i 1200-tallet, så når I er på camping ved Svendborg har I et godt og varieret oplevelsesudbud for alle at dykke ned i.

Besøg fynske slotte og byer

Det sydfynske område er kendt for sine mange, smukke herregårde, heriblandt Egeskov og Valdemar Slot på Tåsinge. Odenses mange spisesteder og butikker er også kun en kort tur væk, så det er bare op til jer, hvad tiden skal bruges på, når I er på camping på Sydfyn.

Børnenes campingplads på Sydfyn

Når børnene kommer op af vandet, er der legeplads med hoppepude og en skøn grøn plads at løbe eller cykle rundt på. Der bliver også løbende arrangeret forskellige aktiviteter her på campingpladsen på Sydfyn.

Campinghytter på Sydfyn for enhver smag

DCU-Camping Åbyskov Strand rummer tre forskellige typer campinghytter på Sydfyn med plads til to-seks personer. En campinghytte på Sydfyn er et komfortabelt valg til ferien, hvis I fx ikke selv har campingvogn. På den måde er det nemt for jer at få en overnatning på Sydfyn eller flere alt efter jeres behov. I kan vælge en campinghytte på Sydfyn både til ferien, eller hvis I på andre tidspunkter af året har brug for at overnatte ved Svendborg.

Ferie ved Svendborg er ferie med masser af muligheder og med den smukke natur overalt omkring jer!

Fotos

Características

Alojamientos

Tiendas
Cabañas
Caravanas
Autocaravanas
Chalets
Apartamentos

Instalaciones

Electricidad
Wifi
Sala de estar
Zona de cocina
Tienda del camping
Pan fresco
Bar de aperitivos
Caminos pavimentados
Hoguera permitida en la parcela
Barbacoa de carbón permitida
Mesas y bancos

Idoneidad

Se admiten perros
Camping de invierno
Parcelas con sombra
Parcelas de temporada
Nudistas
Parcelas para grupos de jóvenes
Sin coches
Coche permitido en la parcela

Ocio

Parque infantil
Granja de animales
Baño en aguas naturales
Playa de arena
Entrada al agua accesible
Playa nudista
Piscina exterior
Piscina cubierta
Tobogán acuático
Baños termales
Sauna
Tenis
Voleibol
Vela/surf
Pesca
Telesquí

Sanitarios

Estación de servicio para autocaravanas
Sala para cambiar bebés
Cabinas de aseo
Lavadoras
Secadoras
Cargando opiniones…

Ubicación